Tak wiele osób się odchudza i zdecydowana większość narzeka na brak satysfakcjonujących efektów, a już na pewno na trud, jaki trzeba włożyć w ten proces. Czasem wynika to tylko z błędów żywieniowych popełnianych niemal każdego dnia. Warto więc je poznać, aby raz na zawsze je wyeliminować.

Nieregularność posiłków

Odwieczny błąd to spożywanie posiłków wtedy, gdy jest na to czas. To nierzadko powoduje dojadanie między posiłkami i podjadanie wieczorami. Nie ma czasu na jedzenie, to wówczas sięga się po to, co pod ręką – ciastka, batoniki, kanapki, bo można zrobić je na szybko… Niektórzy nawet decydują się na fast foody i gotowe posiłki do odgrzania w domu. Regularne spożywanie posiłków to podstawa w procesie odchudzania, ale i nie tylko, bo jest wyznacznikiem zdrowego odżywiania.

Mała ilość płynów

Należy pamiętać, że zdrowe odchudzanie opiera się na piciu dużej ilości wody i to każdego dnia. Błędem jest więc spożywanie jej w małych ilościach. A jeszcze większym jest niewątpliwie picie napojów słodkich i gazowanych. Trzeba mieć na uwadze to, że woda reguluje pracę organizmu, a także oczyszcza go.

Brak różnorodności w diecie

Wiele osób decydując się na odchudzanie, określa produkty, które są zdrowe i wspomagają redukcję kilogramów. Skupiając się na nich, tworzą posiłki. Jednak spożywając je każdego dnia, z czasem można poczuć do nich niechęć i odrzucenie. Taka dieta cud oparta na jednym składniku – kapuście, kaszy czy grejpfrutach, nie kończy się dobrze. Niektórzy nie są w stanie wytrzymać na niej nawet tygodnia. A wiadomo przecież, że w tak krótkim czasie nie ma szans na spadek wagi. Trzeba więc zadbać o urozmaicenie w diecie.

Duża ilość produktów niskokalorycznych

Wydaje się, że jeśli jakiś produkt jest niskokaloryczny, to będąc nawet na diecie, można jeść go i jeść bez ograniczeń. Tym sposobem osoby, które się odchudzają, sięgają po orzechy, suszone owoce, pestki itd. robiąc to z nadmiarem. To również wielki błąd.

Odchudzanie to czas wyrzeczeń i zmian. Dla niektórych jest to niezwykle duży problem, który czasem wynika wyłącznie z błędów, jakie tak wiele osób popełnia. Po co ograniczać się do spożywania jednego konkretnego produktu w różnych postaciach i tym sposobem zniechęcać się do diety, skoro wystarczyłoby poszerzyć jadłospis i jednocześnie zadbać o urozmaicenie. Czasem wystarczy wprowadzić naprawdę drobne zmiany, pewne zasady, by móc konsekwentnie podążać w wyznaczonym kierunku i w końcu osiągnąć oczekiwany efekt, czyli po prostu pozbyć się zbędnych kilogramów.

Leave A Comment