Nienaganna sylwetka, zdrowa, gładka cera, zadbane ciało to marzenie każdej kobiety. Piękno zewnętrzne dodaje pewności siebie, a w niektórych sytuacjach może nawet ułatwiać życie. Dbanie o wygląd staje się coraz powszechniejsze – każda kobieta goni za ideałami piękna i stara się robić wszystko, by czuć się wyjątkowo. Z tego właśnie względu, popularność na zabiegi medycyny estetycznej rośnie w błyskawicznym tempie. Nowoczesne technologie czynią je coraz bardziej skutecznymi i przede wszystkim – bezpiecznymi. Na jakie zabiegi najczęściej decydują się kobiety?

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej jest wypełnianie zmarszczek. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego pod skórą zaczyna spadać, natomiast elastyna oraz kolagen ulegają rozpadowi – wszystko to przyczynia się do występowania zmarszczek. W takim wypadku wybawieniem okazuje się toksyna botulinowa, zwana także botoksem, który za pomocą cienkiej igły wprowadzana jest pod skórę. Zabieg nie jest bolesny, może powodować jedynie niewielki dyskomfort spowodowany nakłuwaniem. Cena zabiegu nie jest przerażająca i waha się w granicach od 400 zł wzwyż. Efekty z kolei mogą być widoczne nawet do pół roku po wykonanym zabiegu.

Równie często panie korzystają z nici liftingujących. Zabieg ma na celu poprawienie owalu twarzy czy chociażby wygładzenie skóry w okolicach szyi. Nici liftingujące wzmagają produkcję kolagenu w miejscu, w którym zostały umieszczone. Wprowadza się je pod skórę przy użyciu cienkich igieł. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest od gabinetu – trzeba jednak za niego zapłacić minimum 1500 zł.

Panie z wąskimi ustami chętnie wybierają się do gabinetów medycyny estetycznej w celu ich wypełnienia. Za efekt pełniejszych ust odpowiada kwas hialuronowy, który wprowadzany za pomocą iniekcji. Zabieg taki wykonać można już za 1300 zł. Efekty mogą być widoczne nawet przez rok od momentu modelowania ust.

Warto wspomnieć również o mezoterapii, na którą wciąż decyduje się bardzo wiele kobiet. Zabieg ten nie skupia się na określonym obszarze ciała – można poprawić wygląd twarzy, szyi, dłoni czy dekoltu. Mikroigiełki stosowane podczas zabiegu, wprowadzają pod skórę dobroczynne substancje a także stymuluje ją do regeneracji.

Mikrodermoabrazja to z kolei zabieg, który chętnie wybierają osoby u których pojawił się trądzik, nieestetyczne przebarwienia, cellulit czy blizny. Podczas mikrodermoabrazji usuwa się martwy naskórek, wygładza skórę a także wyrównuje jej koloryt. Cena zabiegu uzależniona jest od miejsca, w którym zostaje on wykonany.

Warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Jeśli borykamy się z mankamentami urody, które przyprawiają nas o kompleksy i utrudniają nam normalne funkcjonowanie, warto rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Należy jednak pamiętać o tym, by odwiedzać tylko i wyłącznie miejsca, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów oraz mają wykwalifikowanych pracowników, którzy pracę z zaangażowaniem.

Leave A Comment