Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna cieszą się rosnącą popularnością. Kobiety nierzadko nie są zadowolone ze swojego wyglądu, a pewne mankamenty ich urody przyprawiają je o kompleksy, przez które czują się mniej atrakcyjne. Na szczęście dzisiaj niektóre z nich można skutecznie wyeliminować. Chirurdzy plastyczni potrafią zdziałać cuda – nieproporcjonalny, krzywy nos, zbyt wąskie usta czy odstające uszy nie są już aż tak wielkim problemem. Wiele kobiet decyduje się na tego typu zabiegi, by czuć się pięknie i dobrze w swojej własnej skórze.

Operacja plastyczna nosa – jaki jest jej cel?

Operacja plastyczna nosa zwana jest także rhinopalstyką. Dzięki niej możemy poprawić kształt swojego nosa lub poprawić drożność tej części ciała. Przed wykonaniem zabiegu należy znaleźć dobrą klinikę z profesjonalnymi specjalistami, którzy bez żadnych komplikacji będą w stanie przeprowadzić operację plastyczną nosa. Następnym krokiem jest konsultacja z wybranym lekarzem, na której zostaną przekazane wszystkie informacje na temat zabiegu jak również możliwe przeciwwskazania do jego wykonania. Często bowiem zdarza się tak, że pacjenci z zamiarem wykonania operacji, tak naprawdę w ogóle jej nie potrzebują. W takiej sytuacji specjalista odradza zabieg. Należy pamiętać o tym, że operacja plastyczna nosa to dość kosztowny zabieg, jednak jego ceny wahają się w zależności od kliniki i miasta.

Korekta nosa – jakie są jej rodzajem

Wśród operacji plastycznych nosa wyróżnia się korektę estetyczną bądź funkcjonalną. W pierwszym przypadku wykonuje się ją po to, by poprawić wygląd nosa. Powody mogą być różne – nos jest zbyt szeroki, spłaszczony, skrzywiony, czy z widocznym garbem. Korekta funkcjonalna ma natomiast na celu przywrócić drożność nosa, która jest zaburzona poprzez niewłaściwą budowę tej części ciała. Może to być krzywa przegroda nosowa czy wiotkość ścian bocznych nosa. W niektórych wypadkach korekta funkcjonalna może być finansowana przez NFZ.

Jak wygląda rekonwalescencja po korekcie nosa?

Po operacji plastycznej nosa trzeba liczyć się z wystąpieniem pewnych dolegliwości. Można tu, chociażby wymienić opuchnięcie nosa oraz twarzy jak również zasinienia w okolicy oczu, które zazwyczaj ustępują po około 10 dniach od wykonania zabiegu. Niestety gojenie się zoperowanego nosa to dość długotrwały proces. Przez około 1,5 miesiąca osoba, która poddała się korekcie nosa, a nie powinna zakładać żadnych okularów. Oprócz tego należy unikać słońca oraz nadmiernego wysiłku.

Czy operacja plastyczna nosa jest bolesna?

Przed wykonaniem korekty nosa, pacjent otrzymuje albo znieczulenie ogólne, albo miejscowe. Dzięki temu nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Należy jednak pamiętać, że jest to ingerencja chirurgiczna i jak każda operacja niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Najczęściej występującymi są przedłużająca się opuchlizna nosa, drętwienie w tej części ciała, problemy z oddychaniem, jak również reakcje alergiczne, które mogą wystąpić na skutek przyjęcia środków znieczulających.

Leave A Comment